Wyjątkowy skład desek kompozytowych sprawia, że cechują się one dobrą wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak śnieg, czy deszcz. Ponadto deska WPC nie odkształca się pod wpływem wysokiego poziomu nasłonecznienia ani wilgoci – z tego względu materiał ten może być stosowany również na powierzchniach narażonych na częsty kontakt z wodą (na przykład przy basenie).

W przypadku narażenia na wysoką wilgoć (niezadaszony taras), panele należy jednak uprzednio zaimpregnować specjalnym preparatem. W przeciwieństwie do naturalnego drewna, kompozyt nie wymaga jednak częstej konserwacji, a także nie jest narażony na pękanie pod wpływem niskich temperatur. Odpada również problem odklejania się paneli, częsty w przypadku okładzin ceramicznych – tarasowe deski kompozytowe są bowiem przytwierdzane do legarów za pomocą specjalnych łączników, które czynią montaż szybkim i nieskomplikowanym.
Ponadto panele z dodatkiem materiałów syntetycznych mogą być montowane praktycznie na każdej powierzchni (również na starej okładzinie). Jedynym wymogiem jest zachowanie idealnie równego podłoża, dlatego też najlepiej montować je na wypoziomowanej wylewce betonowej.

WILD WOOD tarasy kompozytowe
WILD WOOD tarasy kompozytowe

Jesteś zainteresowany ofertą tarasów kompozytowych firmy Wild Wood lub masz inne pytania? Zadzwoń